Anglia wyeliminowała Niemcy z Euro 2020. Pierwszy raz od 1966 roku!

Podczas meczu Anglia – Niemcy, emocje sięgnęły zenitu, gdyż przez większość spotkania utrzymywał się wynik 0:0. Kwadrans przed końcem starcia, niezawodny Raheem Sterling swoim golem sprawił, że Anglicy zaczęli prowadzić. Wynik poprawił Harry Kane. Finalnie spotkanie zakończyło się 2:0 dla Anglii.

Mecz Anglia – Niemcy odbył się na Wembley wypełnionym rozgrzanymi do czerwoności kibicami. Był to 300 mecz Anglików na Wembley. Pierwsza połowa była bardzo wyrównana i zakończyła się remisem 0:0. Dla niektórych kibiców tempo gry było rozczarowujące. Dopiero na 15 minut przed końcem drugiej połowy padła pierwsza bramka. Wembley zadrżało w posadach w wyniku eksplozji euforii, jaka zapanowała na trubunach. Szczęśliwym strzelcem został Raheem Sterling, który przeprowadził wspaniałą akcję od początku do końca. Przyspieszył grę na środku boiska, następnie wpadł w pole karne, w które idealnie dograł Luke Shaw. Padła piękna i wyczekiwana bramka!

Raheem Sterling jest absolutnie złotym chłopcem angielskiej drużyny w tym turnieju. Dotychczas Anglicy na Euro 2020 zdobyli trzy bramki – wszystkie dzięki Raheem Sterlingowi. Drugiego gola dla Anglików dodatkowych 5 minutach strzelił główką Harry’ego Kane.

W ten sposób Anglicy wyeliminowali Niemców z turniejów Euro. Jest to historyczna chwila dla Anglii, gdyż taka miejsca nie miała miejsca od 1966 roku. Jest to również rewanż względem Niemców za porażkę 1:4 na Mistrzostwach Świata w 2010 roku.

W ćwierćfinale Anglicy zagrają z Szwecją lub Ukrainą. Jest to uzależnione, która z tych drużyn przejdzie do następnego etapu, po meczu, który zostanie rozegrany 29 czerwca o godz. 20:00 BST.