Doktor Chris Streather, dyrektor NHS w Londynie zaapelował do lekarzy o odwołanie strajku planowanego na przyszły tydzień. Medycy mają protestować od 17 do 22 grudnia.
Szef NHS podkreślił, że szpitale zmagają się obecnie z dużą liczbą pacjentów z poważnymi objawami grypy i wirusów, a na domiar złego na zwolnieniu jest jednocześnie wielu lekarzy, którzy sami ulegli zarażeniu.
Doktor Streather apeluje, by osoby z objawami grypy pozostały w domach, unikały korzystania z komunikacji miejskiej i zrezygnowały z udziału w przedświątecznych imprezach.

