30 funtów rocznie zostanie dodanych do naszych rachunków za energię. Zebrane w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na modernizację gazociągów i linii energetycznych.
Zgodę na obciążenie odbiorców kosztem tych inwestycji wydał nadzorujący rynek energii Ofgem. Urząd tłumaczy, że jest to niezbędne by dostosować infrastrukturę do współczesnych potrzeb.

