Dwa spotkania i cztery punkty IBB Polonii Londyn

To drugi weekend z rzędu, kiedy zespół IBB Polonii Londyn rozgrywa dwa spotkania. W dwóch wyjazdowych spotkaniach londyńczycy wywalczyli 4. punkty. W sobotę, po pięciosetowym boju ulegli University of Nottingham Volleyball Men, a w niedzielę pewnie pokonali Sheffield Volleyball Club.

Sobotnie spotkanie z drużyną University of Nottingham Volleyball Men od początku nie układało się po myśli zespołu Grzegorza Niskiego. Premierowa odsłona, szczególnie w końcówce była bardzo wyrównana, ale to gospodarze cieszyli się ze zwycięstwa 26:24. W drugim secie zespół z Nottingham był wyraźnie lepszy i zwyciężył do 18. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale kolejne dwa sety należały do IBB Polonii Londyn. Zespół trenera Niskiego zwyciężył dwie kolejne partie do 15 oraz 24 i tym samym doprowadził do tie-breaka. Niestety, w piątym secie to zespół gospodarzy zdobył decydujące punkty i zwyciężył całe spotkanie.

W ten weekend londyńczycy rozegrali jeszcze jedno spotkanie z Sheffield Volleyball Club. Było to drugie stracie tych zespołów w sezonie 2022/2023. W pierwszym meczu rozegranym 5 listopada zespół IBB Polonii Londyn zwyciężył 3:1. W niedzielę ponownie zespół z Londynu cieszył się z wygranej i kolejnych 3. punktów w tym sezonie.

-W weekend dwukrotnie zmierzyliśmy się na wyjeździe. Terminarz jest bardzo dziwny-późno rozpoczęliśmy rywalizację w rozgrywkach, a teraz gramy dzień po dniu. Nie jest to komfortowa sytuacja, natomiast nie mamy na nią wpływu. Dodatkowo brakowało nam trzech podstawowych zawodników. Rolą trenera jest radzić sobie w takich sytuacjach, a tym razem nie do końca się to udało. W sobotnim meczu ponieśliśmy porażkę przeciwko drużynie z Nottingham. Przegraliśmy dwa pierwsze sety, ale udało się nam wrócić do gry. Dwie kolejne partie wygraliśmy, a w piątym, decydującym secie w grze zespołu widać było zmęczenie, popełniliśmy kilka błędów i to zadecydowało o porażce. W niedzielę spokojnie w trzech setach wygraliśmy z Sheffield. Szanse na grę dostali rezerwowi zawodnicy i poradzili sobie bardzo dobrze. Bardzo dziękuję chłopakom za walkę i zaangażowanie. – podsumował weekendowe spotkania trener zespołu Grzegorz Niski.

University of Nottingham Volleyball Men-IBB Polonia Londyn 3:2 (26:24,25:18,15:25,24:26,15:9)

Sheffield Volleyball Club-IBB Polonia Londyn 0:3 (16:25,21:25,13:25)

Aktualnie, zespół Grzegorza Niskiego zajmuje 2. miejsce w tabeli angielskiej Super l Ligi. W nadchodzący weekend IBB Polonia Londyn zmierzy się Richmond Docklands.

– W najbliższą sobotę gramy ostatni mecz przed przerwą świąteczno-noworoczna. Derby Londynu z Richmond. Zapowiada się dobre siatkarskie widowisko. Zapraszam wszystkich kibiców! – zachęca trener IBB Polonii Londyn.

Spotkanie odbędzie się 10 grudnia o godzinie 16:30 w ​​Northolt High School. Informacje będą przekazywane za pośrednictwem mediów społecznościowych.