Koniec przygody z Pucharem Anglii. Porażka z Essex Rebels Team

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy wyszli na parkiet niezwykle zmotywowani i od razu zaczęli budować punktową przewagę. Zespół IBB Polonii Londyn miał problem z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem skutecznego ataku. Trener Grzegorz Niski chcąc przerwać fragment dobrej gry gospodarzy bardzo szybko zareagował prosząc o pierwszą przerwę w tym meczu. Drużyna IBB Polonii poprawiła swoją grę i punkt za punktem zaczęła odrabiać straty. Set był bardzo wyrównany, ale w końcówce większym doświadczeniem wykazali się siatkarze z Londynu zwyciężając do 23.

-W sobotę zagraliśmy mecz w półfinale Pucharu Anglii. Niestety spotkanie od początku nie układało się po naszej myśli. Słabo zaczęliśmy pierwszego seta, ale udało się odrobić straty i wygrać pierwszą odsłonę – podsumował pierwszego seta trener Grzegorz Niski.

Dwa kolejne sety należały do zespołu Essex Rebels. Zespół IBB Polonii Londyn popełniał bardzo dużo błędów, miał problemy z wyprowadzeniem skutecznego ataku, a gospodarze bardzo dobrze grali na siatce i świetnie spisywali się w bloku. W czwartym secie IBB Polonia Londyn próbowała przedłużyć swoje szanse w tym meczu, ale seta i cały mecz zakończył autowy atak z szóstej strefy. Zespół Grzegorza Niskiego nie mógł znaleźć sposobu na dobrze grających rywali i po ostatnim gwizdku sędziego to Alex Porter i jego zespół cieszyli się z awansu do finału Pucharu Anglii.

-Drugi set rozpoczął się od naszego wysokiego prowadzenia 7:2 ale później straciliśmy osiem punktów. Próbowałem kilku zmian żeby drużyna zaczęła grać na naszym normalnym poziomie, ale niestety nie przyniosło to oczekiwanych efektów. W mojej szczerej opinii był to nasz najsłabszy mecz w tym sezonie. Dziękujemy i jednocześnie przepraszamy naszych wiernych kibiców, którzy wspierali nas fantastycznym dopingiem podczas tego meczu. Jako trener postaram się zrobić wszystko, żeby już nie przegrać żadnego meczu do końca rozgrywek ligowych. Drużynie Essex życzę powodzenia w finale! – zakończył trener Niski

Przed zespołem IBB Polonii Londyn pozostało jeszcze kilka spotkań w angielskiej Super Lidze. Najbliższe spotkanie odbędzie się 11 marca w Northolt, a rywalami londyńczyków będzie aktualny lider tabeli zespół Durham Palatinates. Już teraz zapraszamy wszystkich na spotkanie!