W weekend Polacy trzykrotnie wskoczyli na podium PŚ w skokach narciarskich

Polacy wskoczyli trzykrotnie na podium PŚ skoków narciarskich w ten weekend. Po dwóch dniach zawodów w finlandzkiej Ruce nasi reprezentanci są wysoko w klasyfikacji generalnej.

PAP/Grzegorz Momot

Sobotni konkurs na skoczni w Ruce obudził apetyt na sukces zarówno w skoczkach, jak i w kibicach. Piotr Żyła zaprezentował świetną formę, dzięki której zdobył drugie miejsce w konkursie indywidualnym. Miejsce na podium zagwarantował mu znakomity skok w drugiej serii (137m). Tuż za Żyłą, na miejscu trzecim zobaczyliśmy Dawida Kubackiego, który wylądował na długości 132,5m.

Zawodnicy mieli utrudnione zadanie, gdyż pod koniec drugiej serii belka startowa została kilkukrotnie obniżona z powodu warunków atmosferycznych. Nie przeszkodziło to jednak zawodnikom w oddaniu znakomitych skoków. Sobotnie zawody wygrał ostatecznie niemiecki skoczek Mark Eisenbichler, ale najdłuższy skok należał do reprezentanta Norwegii Halvora Egnera Graneruda (142m).

Okazało się, że dla Graneruda była to tylko rozgrzewka przed niedzielnymi zawodami, gdyż powtórzył wczorajszy wynik w drugiej serii, a tym samym odebrał Eisenbichlerowi szansę na trzecie zwycięstwo z rzędu. Na pierwszym stopniu podium stanął zatem Granderuda, tuż za nim Eisenbichler, natomiast trzecie miejsce przypadło po raz drugi Dawidowi Kubackiemu. Po niezbyt udanym występie w sobotę Kamil Stoch uplasował się na 7. miejscu w niedzielnym konkursie. Komentatorzy są jednak spokojni, gdyż Stoch już kilkukrotnie zaskakiwał spektakularnym wyjściem z pozornie słabego początku sezonu.

KLASYFIKACJA GENERALNA PUCHARU ŚWIATA 2020/21 W SKOKACH NARCIARSKICH (po 3 z 26 konkursów):