Poznajcie pełen skład reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskiej w Tokio

Jesteście ciekawi którzy polscy sportowcy będą reprezentować nasz kraj podczas Igrzysk Olimpijskich? Poniżej przedstawiamy pełną listę sportowców, którzy zawalczą o medale!

Boks

Sandra Drabik

Karolina Koszewska

Elżbieta Wójcik

Damian Durkacz

 

Gimnastyka sportowa

Gabriela Sasnal

 

Golf

Adrian Meronk

 

Judo

Julia Kowalczyk

Agata Ozdoba-Błach

Beata Pacut

Agata Perenc

Piotr Kuczera

Maciej Sarnacki

 

Jeździectwo

Małgorzata Cybulska

Joanna Pawlak

Paweł Spisak

Mateusz Kiempa (rezerwowy)

 

Kajakarstwo

– klasyczne

Dorota Borowska

Justyna Iskrzycka

Karolina Naja

Anna Puławska

Marta Walczykiewicz

Helena Wiśniewska

Tomasz Barniak

Wiktor Głazunow

Mateusz Kamiński

 

– górskie

Aleksandra Stach

Klaudia Zwolińska

Grzegorz Hedwig

Krzysztof Majerczak

 

Kolarstwo

– górskie

Maja Włoszczowska

Bartłomiej Wawak

 

– torowe

Marlena Karwacka

Urszula Łoś

Daria Pikulik

Wiktoria Pikulik

Krzysztof Maksel

Patryk Rajkowski

Mateusz Rudyk

Szymom Sajnok

Daniel Staniszewski

Nikol Płosaj (rezerwowa)

Wojciech Pszczolarski (rezerwowy)

Rafał Sarnecki (rezerwowy)

 

– szosowe

Katarzyna Niewiadoma

Anna Plichta

Maciej Bodnar

Michał Kwiatkowski

Rafał Majka

 

Koszykówka 3×3

Michael Hicks

Paweł Pawłowski

Szymon Rduch

Przemysław Zamojski

 

Lekkoatletyka

– kobiety

Klaudia Adamek

Maria Andrejczyk :)))

Dominika Baćmaga

Iga Baumgart-Witan

Joanna Fiodorow

Martyna Galant

Marlena Gola

Paulina Guba

Paulina Guzowska

Małgorzata Hołub-Kowalik

Joanna Jóźwik

Natalia Kaczmarek

Klaudia Kardasz

Anna Kiełbasińska

Alicja Konieczek

Aneta Konieczek

Malwina Kopron

Kornelia Lesiewicz

Kamila Lićwinko

Joanna Linkiewicz

Aleksandra Lisowska

Angelika Mach

Karolina Nadolska

Paulina Paluch

Angelika Sarna

Klaudia Siciarz

Pia Skrzyszowska

Adrianna Sułek

Justyna Święty-Ersetic

Anna Wielgosz

Anita Włodarczyk

Katarzyna Zdziebło

Kinga Gacka (rezerwowa)

Marika Popowicz-Drapała (rezerwowa)

 

– mężczyźni

Rafał Augustyn

Mateusz Borkowski

Konrad Bukowiecki

Artur Brzozowski

Marcin Chabowski

Damian Czykier

Patryk Dobek

Kajetan Duszyński

Paweł Fajdek

Arkadiusz Gardzielewski

Patryk Grzegorzewicz

Michał Haratyk

Dariusz Kowaluk

Marcin Krukowski

Jakub Krzewina

Marcin Lewandowski

Piotr Lisek

Piotr Małachowski

Cyprian Mrzygłód

Łukasz Niedziałek

Adam Nowicki

Wojciech Nowicki

Michał Rozmys

Mateusz Rzeźniczak

Robert Sobera

Bartłomiej Stój

Wiktor Suwara

Dawid Tomala

Paweł Wiesiołek

Paweł Wojciechowski

Karol Zalewski

Tymoteusz Zimny (rezerwowy)

 

Łucznictwo

Sylwia Zyzańska

Sławomir Napłoszek

 

Pięciobój nowoczesny

Anna Maliszewska

Łukasz Gutkowski

Sebastian Stasiak

 

Pływanie

Laura Bernat

Kornelia Fiedkiewicz

Dominika Kossakowska

Paulina Peda

Aleksandra Polańska

Alicja Tchórz

Katarzyna Wasick

Krzysztof Chmielewski

Mateusz Chowaniec

Konrad Czerniak

Jan Hołub

Paweł Juraszek

Radosław Kawęcki

Paweł Korzeniowski

Jan Kozakiewicz

Jakub Kraska

Kacper Majchrzak

Jakub Majerski

Karol Ostrowski

Bartosz Piszczorowicz

Kamil Sieradzki

Jakub Skierka

Kacper Stokowski

 

Podnoszenie ciężarów

Joanna Łochowska

Bartłomiej Adamus

Arkadiusz Michalski

 

Siatkówka

Mateusz Bieniek

Fabian Drzyzga

Grzegorz Łomacz

Łukasz Kaczmarek

Jakub Kochanowski

Michał Kubiak

Bartosz Kurek

Wilfredo Leon

Piotr Nowakowski

Kamil Semeniuk

Aleksander Śliwka

Paweł Zatorski

 

Siatkówka plażowa

Michał Bryl

Grzegorz Fijałek

Bartosz Łosiak

Piotr Kantor

 

Skateboarding

Amelia Bródka

 

Strzelectwo

Sandra Bernal

Klaudia Breś

Aleksandra Jarmolińska

Aneta Stankiewicz

Tomasz Bartnik

 

Szermierka

Aleksandra Jarecka

Martyna Jelińska

Renata Knapik-Miazga

Ewa Trzebińska

Magdalena Piekarska-Twardochel (rezerwowa)

 

Taekwondo

Patrycja Adamkiewicz

Aleksandra Kowalczuk

 

Tenis

Magda Linette

Alicja Rosolska

Iga Świątek

Hubert Hurkacz

Łukasz Kubot

 

Tenis stołowy

Natalia Bajor

Qian Li

Natalia Partyka

Kinga Stefańska (rezerwowa)

 

Wioślarstwo

– Kobiety

Monika Chabel

Joanna Dittmann

Agnieszka Kobus-Zawojska

Olga Michałkiewicz

Maria Sajdak

Marta Wieliczko

Maria Wierzbowska

Katarzyna Zillmann

Katarzyna Boruch (rezerwowa)

 

– Mężczyźni

Fabian Barański

Mateusz Biskup

MrcinN Brzeziński

Mikołaj Burda

Wiktor Chabel

Dominik Czaja

Jerzy Kowalski

Artur Mikołajczewski

Szymon Pośnik

Michał Szpakowski

Mateusz Wilangowski

Mirosław Ziętarski

Łukasz Posyłajka (rezerwowy)

 

Wspinaczka sportowa

Aleksandra Mirosław

 

Zapasy

Agnieszka Wieszczek-Kordus

Jowita Wrzesień

Roksana Zasina

Magomedmurad Gadżijew

Tadeusz Michalik

Kamil Rybicki

 

Żeglarstwo

Magdalena Kwaśna

Kinga Łoboda

Aleksandra Melzacka

Zofia Noceti-Klepacka

Jolanta Ogar

Agnieszka Skrzypulec

Paweł Kołodziński

Piotr Myszka

Łukasz Przybytek

 

 

Źródło: Tygodnik Cooltura, Autor: Dariusz A. Zeller

Źródło – Cooltura24

Podziel się:

Share on facebook
Facebook
Share on twitter
Twitter
Share on pinterest
Pinterest
Share on linkedin
LinkedIn

Skontaktuj się

0%